Menu


:

:


 


Jesteś tu osobą.


Relacja z IV Powiatowego Konkursu Szopki Bożonarodzeniowej
Autor: przywidz 04.01.2012 12:04

W dniu 26 grudnia 2011 w kościele proparafialnym pw. M.B. Królowej Różańca świętego w Przywidzu nastąpiło wręczenie nagród laureatom i wszystkim uczestnikom IV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Szopka Bożonarodzeniowa” organizowanego przez Oddział Zrzeszenia Kaszubsko –Pomorskiego w Przywidzu.
Na konkurs wpłynęły 22 prace o bardzo zróżnicowanym poziomie, także jury konkursu miało nie lada problem z wyborem tej najpiękniejszej. Przy ocenie brano pod uwagę zawartość elementów kultury kaszubskiej, samodzielność wykonania, wkład pracy oraz estetykę. Nagrodę specjalną otrzymała szopka wykonana przez Pracownię Plastyczną Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku pod kierunkiem instruktora Janusza Czarnego, miejsce I przyznano pracy Patryka Mielewczyka ze SP w Nowej Wsi Przywidzkiej, dwa miejsca II-gie otrzymały prace rodzeństw- bliźniaków: Alicji i Wojciecha Lichnerowiczów oraz Zosi i Jasia Łyskowskich. Miejsce III otrzymały szopki wykonane przez Urszulę Słowińską ze SP Nr 45
w Gdańsku oraz Agatę i Karola Kostuch ze SP w Nowej Wsi Przywidzkiej
, wyróżnienia otrzymali Klaudia Piotrowska ze SP w Nowej Wsi Przywidzkiej, Tomasz Brylowski z Gimnazjum ZS w Przywidzu oraz Marta, Wiktoria, Kacper Kajzer ze SP w Pomlewie
Pozostali uczestnicy konkursu to w porządku alfabetycznym: Brylowski Krzysztof, Ciążyńska Klaudia, Frączak Agata, Kajzer Kacper, Lis Jolanta, Lis Katarzyna, Listkowska Klaudia, Mielewczyk Klaudia i Patoka Żaneta, Pietrzak Weronika, Słowik Łukasz, Sikora Patryk i Weronika oraz klasa IV Szkoły Podstawowej w Pomlewie a także jedna z prac niepodpisana przez wykonawcę.
Trwająca do 6 stycznia wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i niejednokrotnie podziwem odwiedzających. Z roku na rok prace są coraz ciekawsze i staranniej wykonane, widać zaangażowanie całych rodzin w zgłębienie tematu. W tegorocznej edycji udało się zaangażować do konkursu więcej osób spoza gminy Przywidz i na czym nam bardzo zależało, dorosłych (m.in. gm. Pszczółki, Gdańsk).
Po raz kolejny szopki wykonane w konkursie mogą zdobić nasz kościół w okresie bożonarodzeniowym.
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Zarząd Główny ZKP, Park Przygody w Przywidzu oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pana Wojciecha Etmańskiego.
W imieniu zarządu serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom.
Anna LehmannDodaj komentarz